Tugga Puck Special SHL

Tugga Puck Special 28/3

Full fart framåt!

Otroligt framgång senaste två veckorna på de här spelen som vi plockar fram och låter Expekt boosta. Hugg nätar till 4.50, Andreasson gör mål till 7.50 och överspelen har vi saxat över trots att det är slutspelstider. Kan det verkligen fortsätta studsa med på det här sättet? Vi får se. En sak som är säker i alla fall är att Expekt inte är rädda för att ge oss spelare mer pengar. De har nämligen kryddat på fredagens special ordentligt!

🏒 Fredagens dubbel: Brynäs + Luleå över 5.5 mål till 2.00

brynäs luleå

Öppna konto hos Expekt här och få 100% upp till 2000kr i Freebet!

Brynäs kommer trycka på från start, var så säkra. Vi kommer inte få se någon tam och ljummen inledning från gävlegänget. Känslan är att de utan problem kan komma att föra 4-5 mål och Blomgren kommer få jobba intensivt!

Andra laget är Luleå. De har varit det bättre laget över de fyra matcher som spelats och sitter rättvist med ett gäng matchbollar när vi är tillbaka i Norrbotten. Andreasson har varit en maskin och resten av laget har tagit rygg. Rykten säger att Levtchi är på is och tränar. Kanske kan han komma in och spetsa till offensiven ytterligare? Kikar vi på Växjö, så är inte defensiven sådär solid som man är van vid och målvaktsspelet har sett lite fladdrigt ut minst sagt.

Jag slog in detta i snurran och fick fram korrekt odds runt 1.67. Vilket betyder en boost på hela 19.7%! Låter kanske lite lågt med 1.67 i en femte match, men även med lite marginal så är det ett bombspel!

Mvh,

Tugga Puck!