TGC och Expektspecialer Champions League
Expektspecial – Vilka går till final?
Uträknat och klart inför Champions League
Boost 1: Saka + Eze ö1,5 SPM @ 1,85
Korrekt odds: ca 1,72
Sida: Expekt
Obs: Vi ber om ursäkt för den felaktiga boost som låg här tidigare
Arsenal fick en oväntad majpresent av Everton igår som snodde poäng av Manchester City och återigen gav Arsenal en jättefördel i racet om ligatiteln. Nu kan man spela den här matchen med lite mer sänkta axlar och efter krysset i Madrid är man såklart stora favoriter att nå final.
Eze och Saka var två högst bidragande orsaker till segern mot Fulham där bägge avlossade bössan flertalet gånger. Mot ett lågt sittande Atletico blir dessa såklart mycket potentiella nycklar för att låsa upp tillställningen.
📌 Öppna konto hos Expekt och få 100% upp till 1000kr i Freebet!
Boost 2: Dembele + Olisé ö2,5 SPM @ 1,75
Korrekt odds: ca 1,68
Sida: Expekt
Vi bjöds på en av fotbollsistoriens mest spektakulära fotbollsmatcher när dessa möttes förra veckan och förväntningarna kanske rentav är omöjligt höga på returen. Bägge tränarna har dock hintat om att man ej kommer justera något taktiskt och spelmarknanden tror återigen på 4-5 gjorda mål.
Får marknaden rätt i att matchen blir lika öppen igen så korrelerar det såklart med att det här spelet blir mycket fint. Dembele och Olisé är som allra bäst med lite ytor och bägge var i händelsernas centrum i förstamötet där bägge också blev målskyttar.
Något i närheten av samma matchbild som senast så kommer det avslutas från dessa herrar flertalet gånger, be so sure!
📌 Öppna konto hos Expekt och få 100% upp till 1000kr i Freebet!
