TGC-boostar Premier League med Expekt
Massivt värde på helgens boostar
Boostar både lördag och söndag
Boost: Över 5,5 mål Brentford – West Ham + Newcastle – Brighton @ 2,05
Korrekt odds: ca 2,05
Sida: Expekt
Målkalas under lördag? Förhoppningsvis!
Brentford och West Ham är två lag som borde vara högst vinstmotiverade De förstnämnda har inte vunnit på länge trots att man genomgående stått för riktigt bra prestationer. Senast mot United likadant där man stora delar var dominerande spelmässigt men i slutändan fick åka hem med en uddamålsförlust.
West Ham har mot slutet börjat göra betydligt fler mål framåt och med Spurs hack i häl lär man inte kunna kryssa sig till nytt kontrakt.
Newcastle har tappat fattningen fullständigt och är faktiskt närmare strecket än någon som helst framskjuten tabellplacering. Här hemma på St James i en betydelselös match för skatorna borde man vilja ge sin fanatiska hemmapublik en vårpresent efter många tuffa månader.
Brighton har bara seger i sikte med en riktigt fin top6-placering i korgen. Man slaktade Chelsea rakt ut förra omgången och är i toppslag. Dessutom har mängder av mål gjorts i offensiv riktning under den här fina perioden.
📌 Öppna konto hos Expekt och få 100% upp till 1000kr i Freebet!
Boost: Över 1,5 SPM Wirtz – Diallo @ 3,50
Korrekt odds: ca 2,55
Sida: Expekt
Superboostat odds här med nästan 100 punkter i supermatchen mellan Manchester United och Liverpool. Diallo såg het ut mot Brentford och hade flertalet riktigt bra chanser, och borde gjort mål. Han har fått stort förtroende under Carrick och med lite skador bör han få starten här med.
Wirtz brukar lösa något skott på mål och är garanterat mån om att avsluta en svag Liverpool-säsong mede stil inför VM.
Oddset är enormt och spelet känns givet.
📌 Öppna konto hos Expekt och få 100% upp till 1000kr i Freebet!
