Hajper-Odds-Boost

Bengans Hajpade Dubbel

Hajpade dubblarna flyger!

Det går bra och vi rullar vidare!


Dubbel: Blackburn + Sunderland @ 5,00
Korrekt odds: ca 4.55

The Championship har blott två rundor kvar att spela i år och det är ”redan” klart att det blir Burnley & Leeds som tar direktplatserna till högstaligan. Ett lag som varit klart för kval i nästan 2 månader är Sunderland, som också helt slagit av på takten och tankat flertalet matcher. Med tre raka förluster i bagaget och avgörande kvalmatcher runt hörnet tror dock jag personligen att Black Cats vill börja göra ett par gedigna insatser innan ödet stundar och det verkligen gäller. Att kliva in i det kvalet med 5 raka torsk känns riktigt tungt.

Oxford har jag motjobbat hela säsongen och det jobbiga är såklart att de gulsvarta har hela världens tur. Så även senast mot Cardiff när man i en helt avgörande bottenmatch lyckades få med sig 1-1, med ett enda avslut i hela matchen. Overkligt.

Nu är Oxford nära nytt kontrakt och gubbarna lär kriga som aldrig förr men här återgår jag till ren grundvärdering. Gör bara Sunderland en bra match, vilket jag tror man är mån om att göra, så är kvalitén hos de rödvita bra mycket bredare än hos hemmalaget.

Blackburn adderas när en sista push för kval ska göras. Sålänge inte Coventry vinner mot Luton som underdogs på förmiddagen så är Blackburn all in för tre poäng här. Vinst i ett sådant fall kan faktiskt i sista omgången innebära en mirakulös rush till kvalplats.

Här kommer Watford på besök och i just Watford har det varit bedrövligt uselt sista tiden. Man har inget att spela för och det har märkts tydligt på prestationerna sista veckorna. Nu har man tagit 3 röda kort på 2 matcher och det där gänget vill nog mest bara ha semester vad det verkar.

Med ca 50 punkter mot marknadsoddsen blir det här den hajpade dubbeln att jobba till helgen!

🔥 Hämta boosten och din bonus på upp till 1000kr på Hajper här!