Boostade TGC-specialare på Expekt
Fokus på Eze & Gordon!
En riktigt bra boost inför helgen! Missa inte Guldtimmen på Twitch och Youtube mellan 12.00 och 13.00 Lördag – där vi snackar rena oddsspel. Dessutom har vi höjda odds på 1×2 i både Premier League och Allsvenskan!
📌 Hämta marknadens bästa freebet på upp till 2000kr att rygga med på Expekt här!
Boost 1: Eze + Gordon ö1.5 SPM @ 2.50
Korrekt odds: Ca 2,08
Newcastle får besök av Arsenal och det är, milt sagt, en viktig match för bägge lag. Newcastle har fått dåligt med poäng med sig hittills trots ett par fina insatser och här behöver man verkligen göra en redig insats för att få lite vind i seglen. Just Arsenal har haft problem i norra England senaste säsongerna och det känns inte som Arteta trivs där speciellt mycket.
Oavsett så har Eze fått en flygande start i Arsenal och efter att ha slått en smörpassning till 1-1 mot City så hade han lekstuga i cupspelet precis nyligen.
Det här är två lag som på sina olika håll borde vara väldigt all-in för tre pinnar och när Gordon fått vila efter sitt röda kort ett par matcher (CL exkluderat) så luktar det onekligen som att Newcastles stora anfallshot den här matchen kommer från just britten.
Över 1.5 skott på mål av spelarna tillsammans alltså, ca 45 punkters värde!
📌 Hämta marknadens bästa freebet på upp till 2000kr och boosten här!
Obs: Vi har även två andra boostar uppe – som just nu tyvärr är omkring korrekt odds. Alltså inte dåliga – men inget extra!
