
Coola Trippeln
Coola Trippeln kommer här!
Vi får jobba emot fina Rangners denna helgen!
Stötta stugan och rygga coola trippeln med 500kr i bonus HÄR!
Fulham @ 2.45
Tid: 10/2 16.00
Match: Fulham – Bournemouth
För ett par veckor sedan hade vi Bournemouth rak vinst mot just Fulham och hämtade in en enkel seger med 3-0. En hel del har dock förändrats sedan dess och jag tycker mig se ett Bournemouth vars nivå i spelet börjat sjunka drastiskt. De röd-svarta ser rentav ganska trötta ut sedan några spelomgångar tillbaka och har inte alls kommit upp i nivån man hade omkring och efter jul.
Fulham å sin sida fortsätter vara solida. Sällan sådär bländande bra men Silvas gäng gör sällan bort sig. Känslan här är att Fulham som visar mer energi än Bournemouth mot slutet står på tok för högt i odds när det handlar om match på Craven Cottage. Revansch för den svart-vita delen av London här, tror jag!
Arsenal @ 1.57
Tid: 11/2 15:00
Match: West Ham – Arsenal
Arsenal har varit en del av mina tripplar ett par gånger mot slutet och Gunners får chansen igen. Här finns det såklart enorma mängder revansch att utkräva efter senaste matchen och med vind i seglen sedan segern över Liverpool så kan jag inte se många scenarion där Arsenal lägger ännu en match mot det här riktigt usla West Ham.
Bortaplan osv absolut, men skillnaden på dessa lagen är enorm och Arsenal har nu spelat in sig i guldracet igen. West Ham har turat hela säsongen och får vi ett normalt utfall på den här matchen där West Ham inte turar livet, så ska det vara en komfortabel, röd seger.
Norwich @ 2.65
Tid: 10/2 16.00
Match: QPR – Norwich
Just när man nästan gett upp på QPR efter matchen mot Hudds, så kom R’s ut och bortaslog Blackburn. Ruskigt starkt såklart och direkt livsviktigt i kampen om nytt kontrakt. Här är dock oddsen för höga på Norwich och jag måste göra det jobbiga, spela emot Rangers.
Norwich har faktiskt radat upp ett gäng riktigt vettiga prestationer på raken nu och kommer stärkta av en ny trea mot ett av ligans mest formstarka lag i form av Coventry senast. De gul-gröna har fått upp farten på riktigt och lär vilja fortsätta på det spåret, då man nu återigen lyckats blanda sig i kampen om kval till Premier League.
Jag hade inte väntat mig helt jämna odds här trots bortaplan för Norwich och hugger de gul-gröna till priser i dessa regioner direkt!
Totalodds: 10.16
Stötta stugan och rygga coola trippeln med 500kr i bonus HÄR!