Coola trippeln

Coola Trippeln

Coola Trippeln är ute tidigt denna veckan!

Det var riktigt nära förra veckan, där Watford till slut svek oss som sista lag. Det känns dock som vi är rätt ute och jag väntar inte hela vägen fram till helgen med trippeln den här veckan, för jag har redan hittat tre odds early som jag tycker sticker ut.

Kör vi!

Hämta din bonus på Coolbet (upp till 500kr) och rygga mig HÄR!

Sheffield United 2.05

Sheffield krigar vidare och har fortsatt en direktplats till Premier League i näven även om de senaste veckornas resultat gjort att man inte är på något vis klara för att bli top 2. Den här matchen är blytung och på hemmaplan måste Luton avverkas. Luton gör det bra, men det ska fortfarande vara ett eller två snäpp i spelstyrka mellan dessa bägge klubbar.

Förlust för Sheffield här och man släpper in flera lag i striden om andraplatsen, inklusive Luton. Det stökiga skadeläge man haft under säsongen i The Blades börjar ordna upp sig så sakteliga och det var inte länge sedan man fick en kanonskalp mot Tottenham, exempelvis.

Senast mot Reading fick man till slut segern med 0-1 efter att dominerat matchen ganska ordentligt.

Luton är bra – Men ska vara numret för små här. Jag tycker odds över 2.0 på de röd-vita är väldigt givmilt och måste synas.

WBA 1.46

”Lågoddsaren” finner vi i matchen mellan WBA och Huddersfield. WBA är fortsatt på alla stats ett topplag och ska ha alla möjligheter att ta sig till kval för Premier League. Då måste dock den här typen av matcher bara vinnas och det tror jag man löser.

Huddersfield på besök och det här ska inte vara annat än en munsbit. Länge trodde man att Hudds skulle ro ut stormen och klara sig kvar, men nu börjar jag faktiskt bli osäker. Det ser så ofattbart uselt ut för Huddersfield match, efter match, och nu börjar säsongen lida mot sitt slut. Återigen en ruskigt trött prestation mot Bristol hemma senast och lyckan man knappt skapa en målchans mot Bristol, så blir det inte roligt mot WBA borta.

WBA med häng på toppen ska inte annat än slakta här!

Stoke 2.10

Stoke bjöd Sunderland på en riktig läxa på Satadium Of Light och the Potters ska kunna lyfta ordentligt nu. Alla underliggande pekar på att Stoke ska upp rejält i tabellen och prestationen mot Sunderland kan varit katapulten.

Blackburn går vi emot varenda vecka i stort sett och så även här. Det har svidit en del då John Dahls extrema tur vägrar ta slut, men 2.10 på Stoke här är bara för sjukt för att inte spela.

The Potters har alla tendenser att något bra väntar på dom och nu får det vara nog med Blackburns flaxande. Hemma på bet365 stadium (sjukaste namnet) ska det ta mig tusan bli nederlag för Blackburn och seger igen för Stoke!

Totalodds: 6.29

Hämta din bonus på Coolbet (upp till 500kr) och rygga mig HÄR!